מכירות נכסים לזרים ביוון עלו ב-85% בשנת 2022

כמדינה חברה באיחוד האירופי, יוון מציעה לתושביה ולאזרחיה מספר הטבות מרגיעות, כולל רמות גבוהות של בטיחות ואבטחה, הזדמנויות חינוך מצוינות, אפשרויות בריאות חזקות ושלטון חוק מהימן. יוון הרוויחה 886 מיליון אירו בשנת 2022. סכום זה הושקע על ידי זרים בנדל"ן יווני. מדובר ב-85% יותר מאשר בתקופה המקבילה אשתקד. הנתונים פורסמו על ידי הבנק המרכזי של יוון. רוב הנדל"ן היווני נרכש על ידי משקיעים מאירופה, לפי דיווח של אלקסיס. במהלך 12 החודשים האחרונים, הגרמנים למשל רכשו פי שלושה בתים בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2021. העלות הממוצעת של חפצים הייתה 325,000 אירו. נדל"ן יווני פופולרי גם בקרב משקיעים מהולנד, בלגיה ,בריטניה וישראל. הדוח אומר שזרים מעדיפים להשקיע בנכסים ליד הים, למשל בכרתים ובאיים היוניים.

כמה שווה נכס יווני ביולי 2022

מחירי הנדל"ן ביוון נותרו נמוכים ב-19-26% מאשר לפני המשבר הכלכלי של 2008. במקביל, מבוצעים בארץ כמה פרויקטים הכוללים בנייה ושיפוץ במעורבות של הון זר. מומחי נדל"ן מאמינים כי כעת שוק הנדל"ן היווני מתאושש ונמצא בתנאים נוחים להשקעה בנדל"ן יווני. עלות הנכסים היווניים תלויה בסוג הנכס ובמיקומו. הנדל"ן היקר ביותר ממוקם בארכיפלג הקיקלאדים, הידוע באתרי הנופש שלו. הנדל"ן היקר ביותר ממוקם בארכיפלג הקיקלאדים. המחירים הגבוהים ביותר עבור נכסים למגורים נמצאים באי מיקונוס. היא מכונה לעתים קרובות "איביזה היוונית". גם מחירי הנכסים באתונה נותרו גבוהים, כאשר מחירי הנכסים עומדים על 170,000 אירו בממוצע באזורים המרוחקים של העיר.עלות הנדל"ן ליד הריביירה האתונאית יקרה פי שניים עד שלושה.

השקעות נדל"ן ביוון הן עדיין השקעות משתלמות וכדאיות מאוד אך בבואנו לרכוש נכס מעבר לים, עלינו לנקוט משנה זהירות, כי לעתים גם כשהעסקה נראית מאוד כדאית, עלולות לצוץ בעיות שלא נראות על פני השטח ולא ידענו עליהן לפני כן. חברתנו GREECEI בעלת ניסיון עשיר בהתנהלות מול גורמים ממשלתיים ביוון, עובדת בשיתוף פעולה בלעדי יחד עם עורכי הדין המנוסים אשר מלווים אותנו ומבצעת בדיקות יסודיות על עורכי הדין שלנו יבדקו לעומק האם קיימים חובות, שעבודים או כל אפשרות לנזק עתידי לרוכש. בסיום התהליך יופק דוח בדיקת הנכס. בסיום כל הבדיקות המקיפות נוכל להתקדם לרכישת הנכס בביטחון. שורה תחתונה ותכלס – מה שחשוב לנו זה לאבטח במקסימום את הלקוחות שלנו!
השקעות נדל"ן ביוון עדיין אטרקטיביות מאוד

עלות למטר מרובע לנכס (מעודכן ל 2022 )

אזור ביווןמחיר למטר מרובע
מיקונוס, הארכיפלג הקיקלאדי החל מ – 4300 אירו
אתונההחל מ – 2500 אירו
פיראוסהחל מ – 2350 אירו
רודוסהחל מ – 2300 אירו
סלוניקיהחל מ – 1700 אירו
הרקליוןהחל מ – 2150 אירו
כרתיםהחל מ – 2150 אירו
קורפו והאיים היווניםהחל מ – 1300 אירו
השקעות נדל"ן ביוון

כיצד לקבל אישור שהייה ביוון בעזרת השקעות בנדל"ן ביוון

תוכנית ויזת הזהב ליוון הושקה בשנת 2014. אפשרות ההשקעה הפופולרית ביותר היא רכישת נדל"ן למגורים או מסחרי תמורת 250,000 אירו ( יש דיבור חם על העלאת הסכום ל 500,000 אירו בשנת 2023 ) ועדיין הסכום עומד על 250,000 אירו ובינתיים יוון דורשת את הסכום הנמוך ביותר של השקעות בנדל"ן מבין מדינות האיחוד האירופי המעניקות היתרי שהייה למשקיעי נדל"ן.

משתתפי התוכנית יכולים להשקיע בנכסים למגורים או מסחריים או כמו שישראלים רבים אוהבים לעשות 🙂 לקנות דירות ברחבי יוון ולהשכיר אותן בעזרת חברתנו GREECEI שמנהלת נכסים בשווי 154 מיליון אירו בכל רחבי יוון. יחד עם המשקיע רשאים בני משפחתו להשתתף בתכנית היתרי שהייה:

– שותף, אם נחתם ונרשם ביוון הסכם חיים משותפים עימו
– בן או בת הזוג
– ילדים מתחת לגיל 21
– הורי המשקיע ואשתו

משקיעים בעלי רישיון שהייה יווני "גולדן ויזה" או "ויזת משקיעים" יכולים לחיות, לעבוד וללמוד בארץ. תושבי יוון מסתובבים בחופשיות ברחבי מדינות שנגן, פותחים חשבונות בבנקים אירופאים, עושים עסקים ועוד. אם משקיע יתגורר ביוון במשך שבע שנים, הוא יוכל להגיש בקשה לאזרחות, אשר על פי רוב מאושרת על פי ניסיונה של חברת GREECEI בליווי לקוחותיה המרוצים. לאחר חמש שנות מגורים ניתן לקבל תושבות קבע ולאחר שנתיים נוספות ניתן להגיש בקשה לאזרחות. כל זה תלוי שהמגיש/ה עומד/ת בקריטריונים שנקבעו בחוקה היוונית. בין התנאים ההכרחיים, תעודת יושר מהמשטרה אשר מוכיחה כי למבקש/ת אין עבר פלילי במדינת ישראל. תנאי נוסף הוא לעבור בחינה בכתב בידע של השפה, התרבות, ההיסטוריה, הגיאוגרפיה והמערכת הממשלתית ( זה לא קל מניסיון של חברתנו )

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד. אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי עו"ד, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. כל המסתמך על האמור לעיל בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש בלבד.
Free Worldwide shipping

On all orders above $50

Easy 30 days returns

30 days money back guarantee

International Warranty

Offered in the country of usage

100% Secure Checkout

PayPal / MasterCard / Visa